Giełdy kryptowalut

Czym jest giełda kryptowalut?

Giełda kryptowalut to platforma wymiany kryptowalut na inne kryptowaluty lub waluty FIAT ($, € lub PLN). Giełda  udostępnia i administruje kontem użytkownika na których znajdują się możliwości utworzenia portfela w danej kryptowalucie używanej do handlu. Giełda udostępnia użytkownikowi podstawowe narzędzia takie jak wykresy świecowe, liniowe, tabele z kupowanymi i sprzedawanymi kryptowalutami w czasie rzeczywistym, możliwość wysyłania ofert po cenach kupna i sprzedaży lub rynkowych. Niektóre posiadają zaawansowane narzędzia do analizy technicznej. W większości giełd stosowane są dodatkowe środki zabezpieczeń jak 2FA (two-factor-authentication), co umożliwia zabezpieczenie środków przed kradzieżą. Jeżeli giełda nie udostępnia 2FA to nie zakładam na niej konta, bo na maila bardzo łatwo się włamać. Dostęp do swoich maili też zabezpieczajcie 2FA przez aplikację Google Authenticator lub Authy. Pamiętajcie aby tworząc takie zabezpieczenie zapisać sobie w kilku miejscach kod który w razie potrzeby umożliwi Ci odtworzenie tego zabezpieczenia na innym urządzeniu.

Każda giełda może kiedyś zostać zhakowana lub zrobić exit scam. Nie należy trzymać środków na giełdzie jeżeli nie tradujecie codziennie. Po dokonaniu wymiany polecam przesłać środki do bezpiecznego portfela do którego klucze prywatne masz tylko Ty. Wyświechtane ale ciągle prawdziwe hasło "Nie Twoje klucze nie Twoje kryptowaluty"

W internecie znajdziemy dużo nie przychylnych opinii na temat poszczególnych giełd. Piszą je zwłaszcza osoby początkujące na tym rynku, które np. wysyłają swoje środki na adresy innych walut albo nie dają do przelewu odpowiednich tagów ( nie które kryptowaluty potrzebują tego, np. XRP, czy XLM ). Jeżeli nie jesteś czegoś pewny to lepiej zapytaj tych co mają większe doświadczenie, np. na Discordzie KryptoNaród lub BitcoinFeniks, jest tam dużo ludzi którzy Ci podpowiedzą co trzeba zrobić. Nie ma głupich pytań, lepiej zapytać niż stracić swoje środki.

Poniżej przedstawimy kilka giełd które przetestowaliśmy i uważamy za dobre. Załóż sobie na nich konta i przetestuj je. Dobrze jest mieć konta na kilku giełdach, nauczyć się po nich poruszać, bo nie wiadomo z której kiedyś będziesz musiał skorzystać.

TOKENEO

Tokeneo jest giełdą kryptowalut stworzoną przez Polaków. Jej powstanie zostało zainicjowane poprzez ICO przeprowadzone w 2018 roku.

Giełda posiada w swojej ofercie najważniejsze kryptowaluty takie jak Bitcoin czy Ethereum, umożliwia również handel w parach z walutami fiat: PLN i EUR. Giełda Tokeneo szybko się rozwija i ciągle dodaje nowe pary i funkcjonalności. 

Korzystanie z Tokeneo wymaga przejścia procesu weryfikacyjnego (KYC).

Giełda stworzyła swój natywny token TEO, dzięki któremu dzieli się wypracowanymi zyskami z posiadaczami tokenów TEO. Jeżeli teraz zarejestrujesz się na Tokeneo to za rejestrację dostaniesz 50 TEO.

Zarejestruj się i wypróbuj Tokeneo https://market.tokeneo.com/pl/

ZONDA

ZONDA wcześniej BITBAY to największa giełda kryptowalut w Europie Środkowo-Wschodniej i trzecią w Europie, która zadebiutowała w 2014 roku w Polsce. Założycielem platformy i jej wieloletnim CEO był Sylwester Suszek — popularyzator idei kryptowalut, członek Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin oraz prelegent wielu branżowych konferencji w kraju i za granicą. Współtworzył wcześniej dwie duże firmy z sektora finansowego, co pozwoliło mu wraz ze wspólnikami zbudować silną szybko rozwijającą się giełdę. W maju 2018 roku giełda BitBay przeniosła swoją działalność na Maltę i teraz pod okiem nowego prezesa, którym jest Paweł Sobków, dalej prężnie się rozwija.

Zalety giełdy Bitbay to przede wszystkim:

  • możliwość kupna walut za złotówki, euro i dolary za pomocą przelewu lub karty kredytowej/debetowej
  • dostęp mobilny i internetowy
  • infolinia czynna codziennie w godzinach 10:00-18:00
  • największy w Polsce wybór kryptowalut
  • błyskawiczne wpłaty oraz wypłaty

Wadą giełdy Bitbay jest znaczna prowizja od wypłaty kryptowalut, która zależy od formy wypłaty, a o jej wysokości dowiadujemy się tuż przed zatwierdzeniem operacji.
Zarejestruj się i wypróbuj Bitbay https://auth.bitbay.net

CREX24

CREX24 to nowa giełda kryptowalut zarejestrowana na Cyprze. Interfejs CREX24 jest prosty i intuicyjny zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących traderów. API posiadają wymaganą dokumentację. Wykres kursów walutowych pozwala na dokładną i szybką analizę aktualnej sytuacji na rynku giełdowym. Giełda ceni ochronę danych i dba o bezpieczeństwo danych osobistych i funduszy klientów.

Na CREX24 jest 555 walut i 848 par tradingowych. Depozyt w tradycyjnej walucie: USD, EUR, CNY, JPY, RUB. Akceptowane metody płatności: Visa, Mastercard, WebMoney.
Wiele osób szuka darmowych sposobów na pozyskanie środków kryptograficznych w postaci kryptowalut. I tu ciekawostka na giełdzie znajdujemy Faucet, czyli popularny kranik, gdzie co kilka minut klikając na przycisk Pobierz możemy otrzymać darmowe kryptowaluty.
Zarejestruj się i wypróbuj Crex24 https://crex24.com

BITFINEX

Ciekawa giełda. Giełda wymaga pełnej weryfikacji tożsamości użytkowników w przypadku chęci deponowania lub wypłaty walut fiducjarnych. Nie jest konieczna weryfikacja przy korzystaniu z wymiany krypto-krypto.Na Bitfinexie jest 141 walut i 367 par tradingowych. Depozyt w tradycyjnej walucie: USD.

Bitfinex został założony w grudniu 2012 roku jako giełda Bitcoin peer-to-peer, oferująca usługi handlu aktywami cyfrowymi użytkownikom na całym świecie. Bitfinex początkowo zaczął jako platforma pożyczek P2P dla Bitcoin, a później dodał obsługę większej liczby kryptowalut.

Ciekawostką jest to, że Bitfinex jest pierwszą dużą giełdą która przyjmuje depozyty poprzez Lighting Network, polecam przetestować, bo przez LN w ciągu 1 sekundy masz BTC na koncie giełdowym, MEGA!
Zarejestruj się i wypróbuj Bitfinex https://www.bitfinex.com

BINANCE

Binance – największa na świecie giełda bitcoina i kryptowalut pod względem wolumenów handlowych. W opinii klientów, jest to aktualnie jedna z lepszych, o ile nie najlepsza giełda kryptowalut dostępna na rynku. Na początku warto wspomnieć że główny opis Binance jest dostępny w języku polskim. To znacznie ułatwi początkującym korzystanie z giełdy.

Binance jest globalną giełdą kryptowalut założoną w Szanghaju w 2017 r. przez Changpeng Zhao i Yi He. Fundusze na rozwój platformy zostały zebrane za pośrednictwem ICO (Initial Coin Offering). Sprzedano wówczas tokeny Binance Coin (BNB) za równowartość ok. 15 mln $. Kilka miesięcy później giełda stała się jedną z największych platform wymiany kryptowalut pod względem wielkości wolumenu na świecie. Aktualnie Binance jest zarejestrowana na Malcie.

BNB to tokeny rodzime giełdy Binance, które służą między innymi do dokonywania opłat na platformie oraz umożliwiają branie udziału w projektach organizowanych przez Binance.
Giełda oferuje handel wieloma kryptowalutami (181) w 589 parach tradingowych. Na platformie nie ma walut FIAT, jest natomiast możliwość handlu w parach z wieloma stablecoinami. Giełda umożliwia wypłatę do 2 BTC dziennie bez weryfikacji.
Zarejestruj się i wypróbuj Binance https://binance.com/pl/

KUCOIN

KuCoin to jedna z najlepszych giełd kryptowalut dla osób, które inwestują w altcoiny.
Giełda KuCoin z siedzibą w Hongkongu notuje niezmiennie rosnącą liczbę użytkowników z całego świata. Na ten niekwestionowany sukces wpływa fakt, że KuCoin nie ustaje we wprowadzaniu do obrotu coraz większej ilości intratnych kryptowalut oraz nowych rozwiązań.
Giełda Kucoin oferuje handel 208 kryptowalutami w 444 parach tradingowych. Na platformie nie ma walut FIAT, jest natomiast możliwość handlu w parach z wieloma stablecoinami. Na Kucoin nie trzeba się weryfikować żadnym dokumentem.
Zarejestruj się i wypróbuj Kucoin https://www.kucoin.com

COINDEAL

CoinDeal to nowoczesna giełda kryptowalut założona przez Polaków. Platforma wystartowała w marcu 2018 roku i dzięki swoim wysokim wynikom dziennego obrotu bardzo szybko dołączyła do czołówki najlepszych giełd na świecie według rankingu CoinMarketCap. Na Coindeal konieczne jest przeście procesu weryfikacji KYC.

Jest jedną z największych giełd w Europie, która w swojej ofercie posiada 52 pary tradingowe, włączając w to te najpopularniejsze, takie jak: Ethereum, Bitcoin czy Litecoin oraz waluty FIAT: euro (EUR), dolar (USD), funt brytyjski (GBP), polski złoty (PLN), rubel (RUB) oraz koreański won (KRW). Akceptowane metody płatności: karta kredytowa/debetowa, przelew, SKRILL, E-PAY.
Zarejestruj się i wypróbuj Coindeal https://coindeal.com

COINBASE

Coinbase pozostaje jedną z wiodących platform do wymiany kryptowalut na świecie. Może pochwalić się liczbą aż ponad 20 milionów klientów, a wkrótce może być ich więcej. W tym kontekście warto zainteresować się platformą.

Założona w 2012 roku. Coinbase to portfel i platforma cyfrowa kryptowalut, w której kupcy i konsumenci mogą przeprowadzać transakcje przy użyciu nowych walut cyfrowych, takich jak Bitcoin, Ethereum i Litecoin. Mają siedzibę w San Francisco w Kalifornii. Depozyt w tradycyjnej walucie: USD ,EUR, GBP. Akceptowane metody płatności: PayPal, karta kredytowa/debetowa. Na Coinbase są 24 waluty w 56 parach tradingowych. Na Coinbase konieczne jest przejście procesu weryfikacji KYC.

Rejestrując się z tego linku  Coinbase da Ci 10 USD po wydaniu u nich 100 USD. Dodatkowo Coinbase organizuje tzw. "szkołę Coinbase" https://coinbase.com/ .  Można tam zarabiać ZEC, BAT, DAI, TEZOS, EOS, STELLAR ( w sumie ok. 30$) za oglądanie filmów i odpowiedź na proste pytanie z tego filmu. Na tej stronie najpierw trzeba się zapisać (wcisnąć przycisk "Join waitlist") , po kilku dniach ( czasem miesiącach :( ) dostaniesz mail z zaproszeniem. Trzeba wtedy wejść w link zapraszający i oglądać filmy edukacyjne.

Zarejestruj się i wypróbuj Coinbase https://www.coinbase.com

Szanujemy Twoją prywatność

My i nasi partnerzy wykorzystujemy technologie, takie jak pliki cookie, i przetwarzamy dane osobowe, takie jak adresy IP i identyfikatory plików cookie, w celu spersonalizowania reklam i treści w oparciu o Twoje zainteresowania, mierzenia wydajności reklam i treści oraz uzyskiwania wglądu w odbiorców, którzy widzieli reklamy i treści. Kliknij poniżej, aby wyrazić zgodę na wykorzystanie tej technologii i przetwarzanie danych osobowych w tych celach. Możesz zmienić zdanie i zmienić wybór zgody w dowolnym momencie, wracając na tę stronę. Dowiedz sie więcej na temat w Polityka cookies.